

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 Ω |
| Height - Seated (Max) | 0.75 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 750 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 4 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Drive Level | 10 µW |
Stock: 2717
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30692
Ext.Price$0.30692
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30692 | $0.30692 |
| 10 | $0.24622 | $2.46220 |
| 25 | $0.23884 | $5.97100 |
| 50 | $0.23169 | $11.58450 |
| 100 | $0.22741 | $22.74100 |
| 300 | $0.22612 | $67.83600 |
| 500 | $0.22484 | $112.42000 |
| 1000 | $0.21613 | $216.13000 |
| 3000 | $0.20775 | $623.25000 |
| 5000 | $0.20690 | $1034.50000 |
